Home » Projektai

Projektai

Projektas ,,Padėk pats/pati sau” įgyvendintas 2017 metų spalio-gruodžio mėn.

Tai tęstinis sveikatinimo projektas, skirtas Pasvalio rajono Trečiojo amžiaus universiteto klausytojams ir kitiems rajono bendruomenių nariams. Projekto dalyviai susipažino su fizinio, emocinio ir dvasinio  sveikatinimo galimybėmis, dalyvaudami praktiniuose užsiėmimuose įsitikino jų veiksmingumu sveikatai ir gyvenimo kokybei.

Dviejų dienų sveikatinimo stovyklos ,,Sveikatos virusas – sveikas maistas ir aktyvi fizinė veikla“ metu 46 dalyviai klausėsi VšĮ ,,Tikra mityba” visuomenės sveikatos specialistės paskaitų ir dalyvavo diskusijose temomis ,,Sveikatai palanki mityba“ ir ,,Valgymo kultūra“, fizinėje aktyvioje veikloje, gamino sveikatai palankius patiekalus.

Praktiniai psichologiniai sveikatinimo užsiėmimai ,,Meno terapija fizinei, dvasinei ir psichinei sveikatai“ vyko penkiose kaimų bendruomenėse: Pušaloto, Saločių, Talačkonių, Puškonių ir Krinčino, juose dalyvavo 59 suaugusieji. Švietimo pagalbos tarnybos psichologė Daiva per dailės terapijos praktinius užsiėmimus suaugusiuosius mokė susigaudyti savo jausmuose ir mintyse, priimti tinkamus sprendimus, atkurti dvasinę-emocinę pusiausvyrą, bendravimo meno, padedančio ne tik kurti pozityvius santykius, bet ir padėti pačiam sau, atskleisti save kaip asmenybę, gebančią kurti, atstatyti save, padėti šalia esančiam.

Viliamės, kad ir trečius metus turėsim galimybę tęsti šio projekto plėtojamus tikslus, nes matom prasmę. Apie tai byloja projekto veiklose dalyvavusiųjų atsiliepiamai: ,,Gavau labai daug pozityvo, daug naujų potyrių, juoko nuoširdaus. Ačiū už lengvą bendravimą, kai nereikia jaustis nepatogiai”; ,,Užsiėmimas patiko, nes užduotys buvo pateiktos kūrybinei saviraiškai, savęs pažinimui. Sukurta jauki aplinka. Padėjo išsilaisvinti iš neigiamų emocijų, užsimiršti, o staigmena prajuokino iki ašarų”; ,,Atsipalaidavau, atradau savyje užslėptų resursų!”.